دو همگانی

همایش دو 110

طبق قرارداد منعقده مابین موسسه فرهنگی هنری آرین خو با مسئوليت آقاي علی آرین خو و آقای خطیب مدیر کل تربیت استان تهران ، آقای خطیب به عنوان متولی طرح طی حکمی تمام اختیارات را در کلیه موارد و مسائل اجرای دو 110 را به علی آرین خو تفیض كردند و همکاری همه جانبه مدیران ورزش شهرهای استان تهران و مناطق تربیت بدنی شهر تهران را با نمایندگان موسسه آرین خو جداً خواستار شدند.

و به ترتيب استارت اجرای دو همگانی 110 زده شد . در برنامه اجرایی دو همگانی 110 موارد زير مورد پیگیری قرار گرفت . در بعد فرهنگ سازی طی جلساتی با اصحاب رسانه و تبادل نظر توافق شد که رسانه ها پوشش خبري و تصويري در خور توجهي را نسبت به اين طرح داشته باشند و با فراخوان بايسته احاد جامعه را به حضور در اين طرح دعوت كنند كنند و همچنين مطالبی را در راستای اهميت ورزش همگانی ارتباط درج كنند که البته این همکاری صمیمانه بسیار موثر واقع شد و اكثريت قريب به اتفاق مطبوعات و رسانه ها فراتر از از توقعی که مي رفت همکاری كردند.در اين ميان به دلیل محتواي همگاني و ملي این طرح ملی ، صدا و سیما هم پوشش خبري بسيار ارزنده اي از دو همگانی 110 روي آنتن برد. گزارشی كه از نحوه پیشرفت کار و پوشش جلسات قبل از روز اجرا و پخش فیلم شروع و مسیر حرکت و پایان دو همگانی 110 بود كه بي شك در جذب وتشويق شرکت کنندگان بسیار کار ساز بود . آقای بهلولی از ورزش شبکه 3 و شبکه خبر و جناب شفیع از شبکه 1 در راستاي اجراي طرح همکاری صمیمانه ای داشتند.

رادیو ورزش نيز به صورت مستمر روزی 10 دقیقه به دو همگانی 110 اختصاص داد فرصتي كه طي آن اخبار مربوط به طرح تبيين شد كه جناب اسکویی در این راستا زحمات فراوانی متحمل شدند.

البته با همدلی رسانه های نوشتاری، تصویری و رادیویی از پرداختن به انعكاس این طرح ملی و تداوم اين همدلي و با استفاده از تمام امكانات ضروري مي توان ورزش همگانی را فرهنگ سازی و نهادینه كرد اقدامي كه برای عموم افراد جامعه لازم و ضروري است . در ضمن شورای تامین استان نيز به سرپرستی جناب آقای فیضی به مجریان طرح اعتماد كردند و تمام مراحل طرح را به عهده مجریان گذاشتند و شعار دو همگانی 110 مرتباً در جامعه تکرار می شد.

گفتني است كه ويژگي طرح ورزش برای ورزشكه در آن براي شرکت کنندگان محدوديت سنی وجود نداشت و اين موضوع مرتباً اطلاع رسانی می شد اين بود که در این مسابقه یا همایش نفر اول برنده نبود بود بلكه هر فردی که در اين طرح شرکت كرده و مسیر را طی كرد برنده بود .

لذا با موافقت جناب خطیب ،مدیر کل تربیت بدنی به عنوان حامي مالی طرح و بمنظور تشويق عموم مردم و به صحنه آوردن تمامي رده هاي سنی براي شرکت در اين همايش ، جوايز بسیار نفیسی در نظر گرفته شد.گفتني است كه اثر بخشي اجراي اين همايش به عنوان گام اول براي آغازحرکتي موثر به سوی نهادینه كردن ورزش همگانیمورد اتفاق همگان بود.

یک اتومبیل پژو و 110 سکه تمام بهار آزادی به عنوان جوايز در نظر گرفته شد كه اتومبیل پژو در ورودی استادیوم شهید کشوری (امجدیه سابق) بر روی يك سکوی فلزی به نمایش گذاشته شد.

اولین همایش دو 110 که هیچ گونه سابقه ای نداشت ، برای اولین بار با شركت بیش از 15 هزار نفر با شلیک طپانچه توسط ریاست وقت سازمان ورزش آقای مهرعلیزاده برگزار شد، همايشي كه توام با صحنه های با شکوه بود و تمام شرکت کنندگان با کاور اهدايي و با شماره ای که در جلو و پشت كاور درج شده بود تا در انتهای مسیر براي شرکت در قرعه کشی و توزيع جوایز در نظر گرفته شود يك همايش دوي همگاني با شكوهي را رقم زدند

مراسم اختتامیه دوي همگاني 110 در سالن شهید افراسیابی با حضور ریاست وقت مجلس شورای اسلامی و دیگر مقامات برگزار شد. در اين مراسم پس از اجراي برنامه های با نشاط كه به مدت دو ساعت به طول انجاميد ، مراسم قرعه كشي برگزار شد و طي آن برندگان جوایزنفيس مشخص شد .

برنده اتومبیل پژو جناب سرهنگي از نیروی زمینی بود که طی مراسمی در ستاد ارتش توسط فرمانده نیروی زمینی به ایشان اهدا گردید و 110 سکه نيز به برندگان تقدیم شد جوايزي كه برای اولین بار در کشورمان بدون حتي یک روز تاخیر به برندگان تقدیم شد.