حرکت سبز

همایش دوچرخه سواری حرکت سبز

همایش دوچرخه سواری حرکت سبز دومین همایشی بود که در راستای تحقق اهداف ورزش همگانی برگزار شده . اجراي اين همايش طی قراردادی كه فی مابین اداره کل تربیت بدنی استان و موسسه فرهنگی هنری آرین خو با شرایط و اختیارات مشابه همایش دو110 به امضاء جناب آقای خطیب مدیر کل تربیت بدنی و آقاي علی آرین خو مدیر مسئول موسسه فرهنگي هنري آرين خو منعقد شده بود بر عهده موسسه فرهنگي هنري آرين خو قرار گرفت.

با امضاء این قرارداد، همایش دوم نيز با عنوان حرکت سبز آغاز شد. اين همايش با تاثیر خوبی که دو 110 از جمله توزيع به موقع تقدیم جوايز روی شهروندان تهران گذشته بود و اعتماد و علاقه مردم را در قبال دو 110 فراهم ساخته بود ، زحمات شبانه روزی افراد زیادی راطلب می كرد كه در ميان به دلیل آشنایی و اجرای خوب دو 110، با هماهنگي هر چه بيشتر اعضاء شورای تامین استان به سرپرستی جناب آقای فیضی و مدیر مسئول موسسه فرهنگي هنري آرين خو بسياربا شکوه برگزار شد.

مطبوعات و رسانه ها نيز با دید بهتر و با اطمینان به تحقق اهداف این گونه همایش ها بیش از همایش دو 110 آن را پوشش خبری دادند تا جائيكه کلیه شهروندان تهرانی آگاهی کاملي از جریان و زمان همایش کسب كردند.

صدا و سیماي جمهوری اسلامی بويژه شبکه 3 با تلاش هاي در خور تحسين بیش از حد ممکن همایش حرکت سبز را پوشش دادند همچنین شبکه خبر نيز بیش از گذشته به موضوع پرداخت و فیلم برگزاری همایش حرکت سبز از شبکه 3 ، شبکه خبر و شبکه يك به صورت کامل پخش شد.

رادیو ورزش نيز هر روز ساعت 6 بعدازظهر به مدت ده دقیقه بدون وقفه زمان دراختیار مجریان همایش جهت اطلاع رسانی و معرفی مراکز ثبت نام وقرار دادند مضافا به اينكه جناب اسکویی به هنگام برگزاری همایش حضور داشتند و اين رويداد با شكوه را به صورت زنده روي آنتن بردند .

این همدلی و همکاری صمیمانه اصحاب رسانه و مجری طرح چنان موثر و مفید بود که این همایش توانست برگزار شود.

در همایش دوچرخهحرکت سبز مجریان طرح اقدام به رایزنی با تولید کنندگان دوچرخه نمودند که با استقبال تولید کنندگان دوچرخه رو به رو شد در نتیجه اقدام به ارائه دوچرخه ها در محل ثبت نام كرديم و تولید کنندگان جهت کمک به ادامه همایش ها دوچرخه های تولیدی را با 25% زیر قیمت نمایندگی جهت خرید شرکت کنندگان ارائه دادند که به دلیل قیمت پایین دوچرخه ها تعدادی از شرکت کنندگان اقدام به خرید كردند.

با نظارت دقیق و سالم موسسه تمام دست اندرکاران و شرکت کنندگان بدون حتی یک مورد انتقاد با اطمینان کامل همکاری و همیاری كردند.

این همایش در راستای همایش قبلی با شعار ورزش برای ورزشو ورزش برای سلامتیبرگزار شد و مسیري که باید توسط دوچرخه سواران طی می شد مشخص بود و مانند دو 110 استارت همایش از میدان آزادی تا استادیوم آزادی تعیین شده بود و هر دوچرخه سواري كه مسیر را كاملا طی و به نقطه پایان برسد برنده بود. در اين همايش نيز هر شركت كننده شماره مخصوص به خود را روی سینه و پشت پیراهن خود داشت و در پایان مسیر شماره براي شرکت در قرعه کشی به نمایندگان موسسه تحويل مي شد.

در این همایش همه با دوچرخه های متعلق بهخودشان شرکت كردند همچنين بمنظور جابه جایی شرکت کنندگان بیش از هزار اتوبوس شرکت واحد به خدمت گرفته شد و بیش از 250 کامیون براي انتقال دوچرخه شرکت کنندگان همراه اتوبوس های شرکت واحد به خدمت گرفته شد . نماینده شرکت واحد اتوبوسراني آقای بابایی از مدیران با اخلاق و کار بلد بود که مدیریت یکی از مناطق را به عهده داشتندو با هماهنگی نمایندگان موسسه این مهم را انجام دادند . گفتني است كه در این جابه جایی حتی یک دوچرخه نيز مفقود نشد و تمام شرکت کنندگان در بيرون از محوطه میدان آزادی دوچرخه خود را تحویل گرفته و وارد میدان می شدند. در این همایش نیز به تمام شرکت کنندگان یک کاور اهدا شد.

گفتني است كه تا ساعت 8 صبح بیش از 37 هزار دوچرخه سوار آماده حرکت بودند و در میدان و بزرگ راه جناح مستقر شدند و با شلیک طپانچه این اجتماع باشكوه و به یادماندنی به حرکت در آمدند و صحنه های زیبا و نادري را رقم زدند. براي پوشش گزارش همایش نيز چندين دوربین فیلمبرداری از ابتدا تا خط پایان مستقر از سوي موسسه به كار گرفته شده بود و آقای عاقلی یکی از ماهرترین عکاسان ورزشی نیز هلي از داخل هلی کوپتر صحنه ها را با دوربین عکاسی ثبت می كرد.

در این همایش افراد بسياري از جمله پدر با فرزندش و یا پدر بزرگ با فرزند و نوه اش رکاب می زدند.

و نشاط و شادی در بین شرکت کنندگان موج می زد. پس از رسیدن تمام شرکت کنندگان به پایان مسیر ،اتوبوس ها و کامیون ها وارد صحنه شده و تمام شرکت کنندگان و دوچرخه آنان را به مکان اولیه انتقال دادند.

به گفته بسیاری اين چنین جا به جایی و در این ابعاد برای اولین بار در کشور اتفاق مي افتاد و با چنین نظم و برنامه ریزی حتی یک دوچرخه نيز در حال حمل صدمه ندید.

مراسم اختتامیه همايش نيز با حضور ریاست وقت مجلس شرای اسلامی و مهمانان عالیقدر برگزار شد و بعد از اجرای برنامه های بسیار جالب ، نفرات برنده با قرعه كشي را مشخص شد و جوايز در زمان تعیین شده با ارائه شناسنامه تقدیم برندگان شد ، نکته بسیار با اهمیت اين بود كه دست اندركاران اين همايش از شركت در اين همايش منع شده بودند و به همين دليل حتی به یک نفر از دست اندر کاران جایزه ای تعلق نگرفت.

پايان سخن اينكه در هردو همایش چنان صمیمیتی موج ميزد كه زبانزد شركت كنندكان بود و با استمرار همایش ها تمام مجریان و شرکت کنندگان همایش ها را از آن خود می دانستند و چه حیف که قدر هیچ چیز را نمی دانیم.

و تاسف بار ترین پیش آمد در این دو همایش این بود که به رغم آنكه ریاست محترم سازمان ورزش گزارشات فنی را از دفتر موسسه دریافت نمودند و نسبت به توانمندي مجریان این دو همایش آشنایی کامل داشتند.افراد دیگری را به عنوان مجریان دوهمایش خدمت ایشان بردند و ایشان هیچگونه واکنشی از خود بروز نمی دهند.

برای مجریان طرح که بسیار جالب بود برای شما چه؟