انتشارات انوشه

شرکت چاپ و نشر پرشیا نقش

چاپ و نشر پرشیا نقش

در تاريخ 4/10/79 مجوز تاسيس و تجهیز یک باب چاپخانه به شماره مجوز 92151/134 به صاحب امتيازي و مسئولیت و مديريت علی آرین خو صادر شد و متعاقب آن “شرکت چاپ و نشر پرشیا نقش” تاسیس شد. هدف از تاسيس این چاپخانه تجهیز آن به دستگاه های مدرن چاپ ازکشور آلمان به دلیل فرسودگي و قديمي بودن بخشي از ماشين آلات چاپ در كشور مان بود . بي شك ورود ماشين آلات جدید چاپ توسط شرکت “پرشیا نقش” نقطه عطفی در صنعت چاپ کشورمان محسوب مي شد ضمن آنكه تحقق اين نياز صنعت چاپ و توسعه فني چاپ و بدنبال آن رونق خدمات چاپی مي توانست ضمن بازگرداندن ارزي كه صرف واردات ماشين آلات چاپ و مدرنيزه شدن صنعت چاپ شده بود امكان صادرات خدمات چاپ را نيزدر حد صادرات فرش فراهم كند.
در بررسی های میدانی و ارتباط با تجار ایرانی که هزینه ارزي سر سام آوری براي تبلیغات کاغذی در اروپا پرداخت می نمایند به مدت دو سال بررسی وبا ارتباط با تجار ایراني ساكن در اروپا این طرح با هزینه بالا کامل و اجرايي شد.
لذا با اطمینان کامل از توفيق طرح صادرات خدمات چاپی به دیگر کشورها بويژه اروپا تاسيس و تجهیز چاپخانه” نشر پرشیا نقش” در دستور كار قرار گرفت و در این راستا با بررسی کامل و مكان يابي مناسب محل چاپخانه که هم به ترمینال های هوایی و هم به ترمینال های زمینی نزدیک باشند سه قطعه زمین در جاده احمد آباد مستوفی که کمتر از 500 متر با بزرگراه آزادگان فاصله دارد به نام شرکت چاپ و نشر پرشیا خریداری شد و متعاقب آن فعالیت شرکت در دو فاز شروع شد.
در فاز اول، سفارش ماشين آلات مدرن چاپ به شرکت چاپ رولند آلمان و تقاضا ي وام براي واردات ماشين آلات چاپ از بانک ملی ایران مورد استقبال مدیر تسهیلات قرار گرفت و پس از طی مراحل اداری درخواست وام ،مبلغ 5200000 یورو بمنظور خرید ماشين آلات چاپ اختصاص داده شد و برای اولین بار بانک ملی مصوب نمود كه تامين 15% از سرمايه مورد نياز را شرکت چاپ و نشر پرشیا متقبل شود و 85% سرمايه را نيز بانک ملی ایران براي ورود ماشين آلات تامین نماید و طرح صادرات خدمات چاپی به عنوان يك طرح ملی قلمداد شد. متعاقب آن سه قطعه زمین به منظورتامين محل احداث چاپخانه و در اين راستا براي تغییر کاربری به متراژ 2000 متردر کمیسون تبصره يك ماده يك مطرح شد تا اجازه احداث طرح داده شود که خود یک کار سخت و دشوار بود اما بعد از گذشت یک سال مفتخر به دریافت مصوبه تغییر کاربری شدیم و براي دریافت مجوز ساخت به شهرداری محترم اسلامشهر مراجعه كرديم كه اعلام شد به فرمانداری اسلامشهر مراجعه كنيم در ادامه با پرداخت به حساب فرمانداری اجازه دیوارکشی صادر شد و پرونده شرکت چاپ و نشر به اداره شهرسازی ارسال شد اما مدیر شهر سازی طی نامه ای به فرماندار اسلامشهر اعلام كردکه اقدام از جهت فرمانداری قابل قبول نیست و فرمانداری را به شهرداری اسلامشهر هدایت نمود.
شرکت چاپ و نشر هم از همه جا بی خبر و با اين تصور كه برای اولین بار چنین طرحی می خواهد اجرا شود با مجوز دیوارکشی اقدام به ساخت دیوار دور زمین محل احداث چاپخانه كرد ، فرداي آن روز که دیواركشي در حال اتمام بود دو وانت نیسان سر رسيد و نزدیک به 60 نفر همزمان حمله نموده و دیوارها را تخريب كردند كه از سوي شهرداری اسلامشهر اعزام شده بودند.
متعاقب تخريب ديوارها با مسئولین شهرداری و فرمانداری اسلامشهر رایزنی كرديم و تاكيد كرديم كه منطقه اسلامشهر منطقه جرم خیز با پتاسيل تقويت اعتیاد است لذا اگر مسئولان عزيز کمک کنند تا این چاپخانه احداث شود مي تواند در سه شیفت کاري بیش از 250 نفر را به طور مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار كند همچنين به دلیل این که توليد و انتشار روزنامه ، مجله و کتاب از فرآورده هاي چاپخانه است و به اقتضاي توليدات فرهنگي نيز تردد افراد فرهنگی در منطقه بسیار افزون تر شده و باعث تقويت غناي فرهنگي منطقه مي شود .
در ضمن با راه اندازي نمایشگاه در محوطه احداث چاپخانه ،تمام نشریات و كتب چاپي در اختیار عموم قرار مي گیرد و نرخ خدمات چاپی مورد نياز ادارات شهر بسیار کم هزینه انجام مي شود.
متاسفانه با تشريح کامل متوجه اثرات تاسيس چاپخانه در منطقه متوجه شديم که فرقی بین احداث یک سوپر و این چاپخانه نزد مسئولین شهر اسلامشهر متصور نيست و جنگ بر سر تصاحب زمین های منطقه تحت نفوذ آنها بسيار مهم است .
به طور خلاصه عرض شود که یک پوشه 350 صفحه ای از دخالت کلیه ارگان های دخيل در حل این معضل از استاندار محترم تا پایین ترین رده در اسلامشهر و دستورات آنها در دفتر موجود است و هنوز نيزهيچ گشايش و موفقيتي حاصل نشده است.
حال ببینید بر سر طرح با دو سال زحمت و هزینه و…. چه آمده است . انشاالله ماجراي این طرح رادر آینده نزدیک در قالب کتابی به رشته تحریر در خواهیم آورد که نتیجه نهایی در کتاب درج شود.

کانون تبلیغاتی انوشه

شاخه‌های فعالیت

  • طراحی تبلیغات در رشته‌های ورزشی و احداث بیلبوردهای محوطه و داخل سالن
  • تبلیغات در مجلات
  • تبلیغات بوم با – اکستازی- تشک کشتی- ریسوگراف
  • ساخت تابلو در محل فرماندهی راهنمایی سه بعدی

طراحی و اجراي تبلیغات در تربیت بدنی استان تهران

بنا به پیشنهاد اداره کل تربیت بدنی استان تهران در مورد گسترش امور تبلیغاتی در استان تهران و طبق بررسی مدیر مسئول کانون تبلیغاتی انوشه و کارشناسان این کانون براي جذب اسپانسر و انجام تبلیغات تجاری و صنعتی در کلیه رشته‌های ورزشی استان و همچنین بررسی موقعیت مکان‌های ورزشی استان تهران به منظور احداث و نصب بیلبوردهای تبلیغاتی و تابلوهای داخل سالن‌های ورزشی برای جذب درآمد هرچه بیشتر ، کانون انوشه اقدام به تهیه و تنظیم طرحی جامع  و مدون در این راستا نمود وطرح مورد اشاره براي بررسی و اتخاذ تصمیم به مدیر کل تربیت بدنی استان تهران جناب آقای خطیب تقدیم شد. طرح جامع پيشنهادي مورد توجه و استقبال ایشان قرار گرفت و طی جلسات متعددي كه با حضور مدیر کل، جناب آقای خطیب و معاونت فنی جناب آقای شهریاری برگزار شد، مسئوليت اجراي طرح به کانون انوشه به عنوان مبتکر طرح واگذار شد .

در نهایت اجرای طرح پیشنهادی کانون انوشه، طبق قراردادي كه فی مابین کانون تبلیغاتی انوشه از زیر مجموعه موسسه فرهنگی، هنری آرین‌خو به نمایندگی علی آرین‌خو و مدیر مسئول کانون و همچنين مدیر کل و معاونت فنی تربیت بدنی استان تهران جناب آقای خطیب و آقای شهریاری منعقد شد در دستور كار اجرايي قرار گرفت، همچنين جناب خطیب مدیر کل تربیت بدنی در قالب دستوری به کلیه مدیران تربیت بدنی شهرهای استان تهران و مناطق تربیت بدنی شهر تهران خواستار  تعامل و همکاری کامل با نمایندگان کانون را خواستار شد.

طبق قرارداد فی مابین کانون انوشه موظف شد تا استعداد و توانمندي کافی به منظور جذب اسپانسر و همچنين ايجاد بستر مناسب برای تبلیغات در کلیه رشته‌های ورزشی را در دستور كار خود قرار داده و گزارش امكان ساخت و نصب بیلبوردهای تبلیغاتی در محوطه مجموعه‌های ورزشی استان را که موقعیت تبلیغاتی دارند اعلام كند تا مورد بررسی قرار گیرد و مدیر کل تربیت موافقت خود را اعلام فرمایند.

در ادامه، گروه کارشناسی کانون به سرپرستی نصرالله ریاحی فعاليت‌هاي مرتبط با  مكان يابي براي نصب بیلبوردها در محوطه مجموعه‌های ورزشی را آغاز كردند و مکان‌های مورد نظر براي نصب بیلبوردها را براي تصویب تقدیم مدیر کل محترم كردند. در گزارش مورد اشاره بررسی‌های کارشناسی، محاسبات سازه محل احداث و طول سازه و متراژ بیلبردها از 15 متر تا 86 متر مورد موافقت قرار گرفت.

بیلبوردهای محوطه مجموعه‌های ورزشی در مکانی که ارزش تبلیغاتی بسیار خوبی را دارا می‌باشد نصب شد. کل تعداد بیلبوردهای محوطه مجموعه‌های ورزشی 17 عدد تعیین و تصویب شد كه تابلوهای دائمی فلزی در داخل سالن‌های ورزشی به ابعاد 5×1 متر به تعداد لازم ساخته و نصب شود.

در مورد گسترش و جذب تبلیغات در کلیه رشته‌های ورزشی نيز جلسات مکرر بين مسئولین کانون با مسئولین کلیه هیات‌های ورزشی براي دستيابي به يك سياست راهبردی واقعی تشکیل شد و کارشناسان کانون انوشه با مدیران تجاری و صنعتی کشور جلساتی را برگزار كردند تا مدیران با رشته های ورزشی در جهان و ایران آشنا شوند همچنين تشویق این مدیران به منظور ايفاي نقش فعال و ورود به هیات رییسه رشته ورزشی مورد علاقه به عنوان حامی مالی مد نظر قرار گرفت .همچنين در این راستا با مدیران شبکه‌های صدا و سیما به ويژه شبکه سه سيما براي حمایت تصویری رشته‌های ورزشی مذاكره شد تا بسته‌هاي تبلیغاتی از چند رشته ورزشی تهيه شود تا موارد تبلیغاتی در تمام رشته‌های ورزشی هر پکیج اجرا شود.

بعد از تمهيد مقدمات لازم، کانون انوشه به مدت یک سال تامین جذب تبلیغات کلیه موارد طرح را عهده دارد شد تا جهت جذب تبلیغات بیلبوردها و تابلوهای داخل سالن و رشته‌های ورزشی کانون توانست تمام موارد را با تبلیغاتي که جذب مي‌كند اجرا نماید اما متاسفانه این طرح هم مانند صدها طرح دیگر در کشورمان نا تمام ماند.

به دلیل جا به جایی مدیر کل تربیت بدنی استان تهران و عدم آگاهی و توجیه مدیران جدید مناطق نسبت به زحمات و تلاش‌ها و ارزش بسیار بیلبوردهای محوطه مجموعه‌های ورزشی این سازه‌ها رو به زوال و نابودی گذاشت. گفتني است كه براي احداث و نصب این بیلبوردها ساعت‌ها جلسه با مدیر و کارشناسان زیبا سازی تهران براي اقناع آنها برگزار شد چون بیلبوردها ارزش تبلیغاتی بسیار داشتند.

در راستای گسترش و ادامه كار جذب تبلیغات‌، جناب خطیب مدیر کل تربیت بدنی توافق كرده  بودند در زمان تحویل بیلبوردها و در دیگر موارد بعد از اتمام قرارداد کانون انوشه فردی خوش ذوق از کارمندان تربیت بدنی با آگاهی و آموزش لازم در مورد تبلیغات در قالب مسئول امور تبیلغاتی تربیت بدنی استان فعالیت را ادامه دهد که متاسفانه تمام تلاش‌ها و هزینه‌ها بی‌ثمر شد و عدم آگاهی مدیران مناطق به ارزش بیلبوردها باعث تخریب تعدادي از آنها شد و تعدادي هم به حال خودشان رها شد.

اگر این طرح که حاصل زحمات بيشمار بود،  متولی کاردانی پیدا می‌كرد قريب به يقين می‌توانست مجموعه‌های ورزشی بسياري را که توان پرداخت هزینه‌های جاری را نداشتند از نظر مالی تامين كند و به مرور زمان از نظر مالی نيز مازاد در آمدي هم در پي داشته باشد.

تا با خيال آسوده به فعاليت در ارتباط با رشد و گسترش ورزش منطقه خود ادامه دهند و رشته‌های ورزشی نیز به سوی استقلال مالی پیش روند .

امید است مدیران ورزش میهن اسلامی مان با مطالعه و بررسی علمی و تحقیقي در مورد ورزش و کارهایی که انجام شده است تصمیم های مناسب و مثمرثمر و مفيد به حال ورزش اتخاذ كنند و در گام اول به حیطه و مسائل مسئولیتي که به آنها محول شده است آگاهي نسبی کسب كنند.

آموزش و تولیدات تصویری

موسسه فرهنگي  هنري آرين‌خو به منظور ايجاد بسترهاي لازم در راستاي رشد و آموزش جوانان میهن‌مان در عرصه سینما اقدام به تجهیز مدرسه سینمایی آرین با دریافت مجوز1292/153  مورخ 18/7/1379 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمود.

مدرسه سینمایی آرین با کادر مجرب براي خدمت به جوانان انجام وظیفه می‌كند و سلامتي محتواي اين فعاليت‌ها در تمام ابعاد آن یکی از ویژگی‌های بارز این مدرسه می‌باشد.

کلاس‌های آموزشي در رشته‌های بازیگری، نمایشنامه‌نویسی و گریم در سه ترم : مبتدی، متوسطه و پیشرفته با دروس مشخصي که مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است برگزار شد و پس از برگزاري آزمون مرتبط با دوره‌هاي مورد اشاره ، مدارک قبولی دوره‌ها با نظارت و تایید مشترک از سوی وزارت‌خانه تقدیم هنرجویان عزیز شد. دروس مورد تدريس در طول سه ترم مبتدی، متوسطه و پیشرفته تحت عنوان‌های مختلف توسط مدیر آموزشگاه جناب آقای ناصر محمدی که از کارگردانان و فیلمنامه نویسان قدیمی است و تعداد زیادی فیلم در قبل و بعد از انقلاب کارگردانی كرده‌اند و همچنين مدرسین آموزشگاه تدوین و پس از تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خدمت  تدریس هنرجویان آموزشگاه قرار گرفت. حدود 110 هنر جو در کلاس‌هاي آموزشگاه سینمایی آرین شرکت كردند و موفق به دریافت مدرک قبولی از آموزشگاه سینمایی شدند مضافاً به اين كه تعدادی از این هنرجویان نيز جذب بدنه سینما شدند اما به علت استیجاری بودن محل آموزشگاه و اتمام دوره قرارداد سه ساله اجاره، مجبور به تخلیه محل آموزشگاه سینمایی شديم با اين حال در تلاش هستيم در آینده‌اي نزدیک مكان جديدي را براي تداوم فعاليت‌هاي آموزشگاه سینمایي تاسيس كنيم.